Wrocław – Afrykarium i Panorama Racławicka – 2dni

Dzień 1

Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona będzie Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane będą pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Pospacerujemy również po wrocławskim ZOO, które zadziwia nie tylko kolekcją zwierząt ale również zabytkami z przełomu XIX i XX wieku.

 

Następnie przejdziemy do Ogrodu Japońskiego, rozlokowanego przy Hali Stulecia, (obiektu wybudowanego w czasach kiedy Wrocław był jednym z największych miast III Rzeszy), Krótki spacer po ogrodzie ukształtowanym na wzór ogrodów rezydencji samurajskich w Japonii. Również w tym dniu, w zależności od dostępnego terminu, planujemy wizytę w budynku-rotundzie w której prezentowane jest monumentalne dzieło Kossaka i Styki – Panorama Racławicka. A po tym dniu, pełnym atrakcji udamy się na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie a po nim ruszamy z przewodnikiem na zwiedzanie Wrocławia, przede wszystkim Starego Rynku i okolic. Na rynku przywita nas gotycki ratusz, siedziba średniowiecznego bogatego miasta Królestwa Czech i Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Tuż obok olbrzymi kościół farny pod wezwaniem św. Elżbiety, ze wspaniałym wyposażeniem z okresu renesansu i baroku. Zachwyci nas również wiele kamienic przy Rynku Głównym oraz Rynku Solnym, które w ostatnich latach zostały pieczołowicie odrestaurowane. Udamy się również do dzielnicy uniwersyteckiej żeby zobaczyć przede wszystkim Aule Leopoldiana, ponoć najpiękniejsze wnętrze Wrocławia. Będzie też chwila na czas wolny a później czas w drogę do domu.

Powrót do Poznania ok. godz. 22.00

Świadczenia

-przejazd autokarem

-opieka pilota

-przewodnik we Wrocławiu

-1 nocleg w hotelu klasy turystycznej ze śniadaniem

-1obiadokolacja

-ubezpieczenie KL i NNW

 

Cena 290 zł. – przy 40 uczestnikach + ok 50 zł bilety wstępu.