Iwonicz Zdrój – BIESZCZADY – Łańcut

I DZIEŃ

Wyjazd z Poznania, godz. 5.00 Plac A.Mickiewicza, przejazd w stronę Beskidu Niskiego, przystanek na zwiedzanie Dukli, niezwykłej miejscowości gdzie w kościele pw. Św Jana z Dukli znajduje się wyjątkowy nagrobek Marii Amalii Mniszchowej. Następnie przejazd do Iwonicza Zdroju, jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce, malowniczo położonego w Beskidzie Niskim, zwiedzanie miejscowości, czas wolny w pijalniach wód leczniczych, obiadokolacja, nocleg.

II Dzień

–„SANOK–bramaBieszczad”: po śniadaniu przejazd do Sanoka, zwiedzanie miasta oraz Muzeum Budownictwa Ludowego skansen w Sanoku z miasteczkiem galicyjskim, gdzie odtworzono atmosferę galicyjskiego miasta i wsi z początku XX wieku. Przejazd do Leska, z cmentarzem żydowskim na którym znajdują nagrobki z ok. 1600 roku. Następnie jedziemy do Komańczy gdzie zobaczymy między innymi klasztor sióstr nazaretanek w Komańczy z izbą pamięci kardynała Stanisława Wyszyńskiego.

obiadokolacja i nocleg w okolicach Zalewu Solińskiego

III DZIEŃ

Wielka Obwodnica –

  • Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych • Muzeum Młynarstwa i Wsi (jedno z dwóch w Polsce! usytuowane w budynku jeszcze kilka lat temu działającego młynu!) w Ustrzykach Dolnych • spacer widokowy do schroniska Pod Małą Rawką, czas: 1 godz. • czas wolny w Cisnej (możliwość zamówienia posiłku np. pierogi olbrzymy / tradycyjna zupa borowikowa wg przepisu z 1650r. / pstrąg Boba z Brzozowego Lasu) • wizyta w pracowni ikon oraz „dusiołki od szczęścia wszelakiego” w Cisnej • obiadokolacja i nocleg

 

IV Dzień –BIESZCZADZKIE MORZE”:

Po śniadaniu wyjazd na spotkanie z „artystą od koryt świńskich” w Hoczwi, następnie rejs statkiem po Zalewie Solińskim, spacer po koronie zapory wodnej w Solinie. Następnie zmieniamy środek lokomocji na dyliżanse i podążamy bezdrożami na trasie Smolnik-Mików- Duszatyn na ognisko. A póżniej wracamy na obiadokolacje oraz nocleg.

V Dzień

Wyjazd do Poznania, postój w Zamku w Łańcucie połączony ze zwiedzaniem, obiad podczas przejazdu, Przyjazd do Poznania ok. godz. 24.00

 

Świadczenia

-przejazd autokarem,-opieka pilota,-przewodnik na wybranych odcinkach w Bieszczadach

-4 noclegi w hotelu klasy turystycznej ze śniadaniem, 4 obiadokolacje,  1 obiad w drodze powrotnej

-ubezpieczenie KL i NW

Cena 940 zł. – przy 40 uczestnikach