Pałace Kotliny Jeleniogórskiej – Brno – Wiedeń

Pałace Kotliny Jeleniogórskiej- Brno – Wiedeń – Morawski Kras

Historia  polskiej Doliny Loary, cesarskiego Wiednia oraz piękno morawskiej przyrody.

1 dzieńWyjazd autokaru. Przejazd do polskiej Doliny Loary w Kotlinie Jeleniogórskiej, Polecam odwiedzenie niezwykłego miejsca na Dolnym Śląsku – Doliny Pałaców i Ogrodów położonej u podnóża Karkonoszy. Jeszcze niedawno przede wszystkim tylko te góry, z majestatyczną Śnieżką górującą nad Karpaczem i Szklarską Porębą przyciągały rzesze turystów. Obecnie przyjeżdżają również dla unikalnego kompleksu 30 przepięknych rezydencji. Na obszarze zaledwie 102 km2 spotykają się gotyckie zamki i wieże obronne, renesansowe dwory, barokowe pałace i XIX-wieczne, neogotyckie, neorenesansowe i klasycystyczne rezydencje, wzniesione przez najwybitniejszych architektów epoki. Oczywiście nie zwiedzimy wszystkich ale zapewne uda nam się pobyć w uzdrowisku w Cieplicach, pałacach w Łomnicy, Wojanowie i Staniszowie. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w Karkonoszach.
 2 dzień – Przejazd do Brna. To drugie miasto pod względem wielkości w Czechach, stolica Moraw. Spacer po starówce, między innymi – ratusz, kościoły i klasztory śródmieścia, malownicze uliczki, monumentalne wzgórze Petrov z katedrą św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Brnie lub okolicy. Kolacja. Nocleg.
 3 dzień – Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Wiednia: spacer po mieście z przewodnikiem: Katedra Św. Stefana – która jest symbolem Wiednia i najważniejszą budowlą gotycką w Austrii; Opera; Plac Marii Teresy; budynki: Muzeum Historii i Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej; przejście przez dziedzińce Hofburga – zimowej rezydencji cesarskiej ;ulica Graben, Parlament; Ratusz; Uniwersytet, kamienice Hundertwassera. Przejazd do cesarskiego pałacu letniego- Schonbrunn, zwiedzanie pałacu z zewnątrz oraz ogrodów ze słynną Gloriettą. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
4 dzień – śniadanie. Przejazd do bajkowej krainy Morawski Kras, znanej z niemal tysiąca jaskiń i podziemnych tuneli. Zwiedzanie jednej z najatrakcyjniejszych jaskiń – Punkevni, spływ łodzią rzeką Punkvą poprzez malownicze groty. Wyjazd do Poznania, powrót ok. godz 23.00

cena: 920 zł. (przy min 40 uczestnikach)

 

CENA ZAWIERA:

Przejazd autokarem,

Opiekę pilota

Przewodnik w Kotlinie Jeleniogórskiej, Brnie i Wiedniu

Bilety wstępu do Jaskini Punkevni

3 noclegi w hotelach ze śniadaniami

3 obiadokolacje

Ubezpieczenie KL i NNW